تبلیغات
  - دیدار بسیجیان خراسان شمالی با رهبر انقلاب برنامه هفتگی حلقه های صالحین پایگاه ** گروهان یك:نوجوانان دسته اول:حلقه شهید ابوالحسنی سطح یك: مقطع راهنمائی موضوع: احكام شرعی تعداد: 22نفر سرگروه: مهندس سعادت جمشیدی روز: سه شنبه * دسته دو: حلقه شهید اسد فلاح سطح دو: دبیرستان موضوع: آشنائی با بسیج تعداد: 22نفر سرگروه: مهندس بهزاد افضل روز: پنج شنبه * دسته سه: حلقه شهید یوسف فخیمی سطح دو: دبیرستان موضوع: حكمت مطهری تعداد: 22نفر سرگروه: مهندس داریوش فرهادی روز: دوشنبه * گروهان دو: جوانان دسته اول: حلقه شهید براتعلی داداشی سطح دو: سایر افراد موضوع: جریان شناسی تعداد: 22نفر سرگروه: حاج ناصر حسین زاده روز: شنبه * دسته دو: حلقه شهید علی مولائی سطح یك: تحصیل كرده موضوع: دفاع مقدس تعداد: 22نفر سرگروه: مهندس وحید اشرفی روز: یكشنبه * دسته سه: حلقه شهید سیفعلی توحیدی سطح دو: سایر افراد موضوع: مسائل اجتماعی تعداد: 22نفر سرگروه: مهندس حسین علی بلوط زاده روز: دوشنبه * گروهان سه:میانسال دسته اول: حلقه شهید امین صیامی سطح دو: سایر افراد موضوع: عقیدتی سیاسی تعداد: 22نفر سرگروه: مهندس بهزاد ایرانی روز: دوشنبه * دسته دو: حلقه شهید بهمن عبدی سطح یك: تحصیل كرده موضوع: تاریخ اسلام و انقلاب تعداد: 22نفر سرگروه: مهندس مظاهر صلحی روز: چهارشنبه * دسته سه: حلقه شهید اشرف آزاد سطح هئتی و انسی موضوع: تفسیر قرآن تعداد: 22نفر سرگروه: حاج صادق مرادی روز: جمعه * گروهان چهار : میانسال دسته اول: حلقه شهید ابوالفضل پاشاپور سطح اركان پایگاه و گردان موضوع: ولایت فقیه تعداد: 22نفر سرگروه: مهندس كیومرث حسن زاده روز: جمعهرهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین روز از سفر به استان خراسان شمالی، عصر امروز (دوشنبه) در جمع هزاران نفر از بسیجیان استان، تأكید كردند: بسیج، كلیدی طلایی و هدیه خداوند به ملت ایران است و همچنانكه تاكنون گره های فراوانی را باز كرده، در آینده نیز پیش برنده مسائل مهم و مورد نیاز كشور و جامعه خواهد بود.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، "بسیج" را از جمله تجربه های موفق و مهم نظام بر شمردند و با اشاره به ضرورت مطالعه و تعمق مستمر در ویژگی های این تجربه ی درس‌آموز افزودند: بسیج، پدیده بی نظیری است كه در یك معنا، قبل از پیروزی انقلاب، در حضور ایثارگرانه مردم و "حركت عظیم، انقلابی و بسیجی ملت" متجلی شد و نهضت اسلامی را به پیروزی رساند.
ایشان، بسیج را در معنای رایج آن، همزاد انقلاب خواندند و افزودند: البته در دو انقلاب بزرگ دیگرِ چند قرن اخیر، یعنی انقلاب فرانسه و انقلاب اكتبر شوروی سابق نیز مردم حضور انبوه داشتند اما بسیج ملت ایران دارای خصوصیات منحصر بفردی بوده است.
رهبر انقلاب حركت سازمان یافته را از جمله این خصوصیات دانستند و خاطر نشان كردند: "سازماندهی" بسیج كمك كرد كه این حركت عظیم مردمی راه را گم نكند و از انحراف و كج‌روی مصون بماند.
ایشان "ایمان و عمل بر اساس تكلیف" را از دیگر خصوصیات مهم بسیج برشمردند و خاطرنشان كردند: حضور مردم در انقلاب های دیگر، عمدتا متكی بر احساسات بود و به همین علت در بسیار از مسائل به خطا و تقابل كشیده شد اما ایمان عمیق بسیج، باعث شد این "حركتِ توده ایِ سازمان یافته" ضمن برخورداری از احساسات بشری، در صراط مستقیم حق حركت كند.رهبر انقلاب حضور همه قشرهای مردم در بسیج را دیگر خصوصیت بارز و منحصر بفرد این حركت خواندند.
ایشان خاطرنشان كردند: شهری و روستایی، نوجوان و پیرمرد، زن و مرد، تحصیلكرده و غیر تحصیلكرده، استاد، دانشجو، نویسنده، شاعر، متخصص، كارگر، صنعتگر، پزشك، مخترع و همه و همه قشرهای مردم در این مجموعه عظیم، شگفت آور و پر رمز و راز حضوری موثر دارند.
"پا به ركاب بودن" ، سومین خصوصیتی بود كه رهبر برای بسیج برشمردند.
ایشان به استناد حضور بسیج در همه صحنه های سی و سه سال افزودند: با گذشت زمان، بر چهره نسل اول بسیجیان، گَرد پیری نشسته است اما پدیده استثنایی بسیج به بركت حضور پی در پی نسل های نوظهور، همچنان جوان و پر نشاط و كارگشا به حیات طیبه خود ادامه می‌دهد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای تبیین بهتر اهمیت بسیج در سرنوشت كشور و ملت، همه را به تأمل و تدبر در این واقعیت دعوت كردند كه چرا كسانی كه حرف و عملشان بر اساس رادیو رژیم صهیونیستی تنظیم می‌شود در درجه اول علیه بسیج شعار میدهند؟
ایشان خاطرنشان كردند: كسانی كه آینده موفق و سرافراز این ملت و جمهوری اسلامی را برنمی تابند تلاش میكنند كلید طلایی دستیابی به این آینده روشن یعنی "بسیج" ، را در چشم ملت كوچك كنند اما به بركت فهم و هوشیاری مردم، موفق نخواهند شد.رهبر انقلاب مطالعه در خصوصیات بسیج و تلاش برای تبدیل این ویژگی ها به فكر و فرهنگ جامعه را ضروری دانستند و در عین حال خطاب به بسیجیان خاطر نشان كردند: حضور در بسیج افتخار است اما به شرط اینكه صلاحیتهای حضور در بسیج، حفظ و تقویت شود.
ایشان خودسازی مستمر را از جمله نیازهای یك بسیجی برشمردند و افزودند: تقوا، دوری از گناه و توجه و تضرع به درگاه احدیت، از جمله ویژگی های ضروری بسیجیان است كه باعث ارتقاء توانایی‌های روحی، "نورانیت درون و برون"، افزایش صبر و استقامت و شكوفایی "ابتكار و جوشش درونی" می‌شود.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ایثار و از خود گذشتگی را ویژگی دیگری خواندند كه بسیجیان باید آن را در خود تقویت كنند.
رهبر انقلاب همچنین بصیرت را خصوصیت بسیار مهم و ضروری برشمردند كه بسیجیان و همه مردم به آن نیازمندند.
ایشان بصیرت را "تشخیص خط و نقطه درگیری با دشمن" دانستند و تأكید كردند: برخی، نقطه درگیری با دشمن را اشتباه می‌گیرند و توپخانه خود را به سمت آن نقطه بكار می اندازند در حالیكه دوست در آنجا قرار دارد نه دشمن.
رهبر انقلاب از همین زاویه وارد بحث انتخابات شدند و در انتقاد از برخی رفتارها و گفتارها افزودند: برخی رقیب انتخاباتی خود را شیطان اكبر به حساب می آورند در حالیكه شیطان اكبر، امریكا و صهیونیزم است نه رقیب جناحی و انتخاباتی.
ایشان افزودند: در حالیكه عناصر انتخاباتی، ادعای اسلام می‌كنند و در خدمت اسلام و انقلابند برخی طرفداران آنها چرا و به چه مناسبت، طرف مقابل را شیطان میدانند؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید مجدد بر ضرورت تشخیص صحیح "خط و نقطه درگیری با دشمن" افزودند: البته گاهی ممكن است یك فرد در لباس خودی باشد اما حرف های دشمن را تكرار كند، این فرد را باید نصیحت كرد و اگر نصیحت مؤثر واقع نشد باید با او حد و مرز و خط فاصل تعریف كرد.
ایشان خطاب به اینگونه افراد خاطر نشان كردند: شما كه با همان نگاه و احساسات رژیم صهیونیستی ولو با ادبیات دیگر جلوی جمهوری اسلامی می ایستید و با همان منطق امریكا با نظام اسلامی عمل می كنید پس چه فرقی با رژیم صهیونیستی و امریكا دارید؟
رهبر انقلاب با انتقاد از افراط و تفریط در تشخیص دوست و دشمن گفتند: عده ای از این طرف می افتند و با دشمن هم، معامله دوست می كنند و عده ای دیگر از آن طرف می افتند و با اندك اختلافی، دوست را دشمن تصور می كنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه افزودند: البته ممكن است اختلافات، عمیق و بزرگ هم باشد اما در هیچ حال نباید دوست را به جای دشمن گرفت.
ایشان در بخش پایانی سخنانشان با اشاره به انتخابات سال آینده، چند مسئله مهم را در باب انتخابات بیان كردند.رهبر انقلاب با رد كامل ورود زود هنگام برخی به عرصه انتخابات تأكید كردند: انتخابات نزدیك نیست ولی برخی از همین حالا وارد این عرصه می شوند كه اصلا این مسئله را تأیید نمی كنم زیرا هر چیز باید در جای خود و وقت خود انجام شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سه نكته را بعنوان نظر، فكر و آرزوی خود در انتخابات بیان كردند: نكته اول مشاركت عظیم مردم در انتخابات.
ایشان در این زمینه تأكید كردند: شركت عظیم مردم در انتخابات مصون كننده است و از هم اكنون تمام تلاش دست‌اندركاران باید بر این مسئله مهم متمركز شود كه حضور مردم، در انتخابات خرداد 92 ، حضوری گسترده باشد.
رهبر انقلاب، رقم خوردن نتیجه انتخابات به صرفه و صلاح انقلاب و ایران را دومین نكته مورد نظر خود در باب انتخابات اعلام كردند و افزودند: باید همه از خدا بخواهند و چشمان خود را نیز باز كنند تا نتیجه انتخابات، گزینشی خوب و همراه با صلاح انقلاب و كشور باشد.
ایشان خاطرنشان كردند: البته معنای این مسئله این نیست كه اگر كسی، فردی را نپسندید با او بداخلاقی و برخورد تند كند.
رهبر انقلاب افزودند: كسانی كه خود را صالح و دارای اهلیت می‌دانند در موقع لازم وارد عرصه شوند و مردم هم آنها را حقیقتا با معیارها بسنجند و برای انتخاب فرد مورد نظر خود تلاش كنند.
ایشان با اشاره به اینكه در آینده نیز مسائلی را درباره انتخابات بیان خواهند كرد بعنوان سومین نكته افزودند: انتخابات مایه آبرو و افتخار كشور است و همه مراقب باشند كه این مسئله مایه بی آبرویی نشود.
ایشان با اشاره به ایستادگی ملت در مقابل فتنه سال 88 خاطر نشان كردند: عده ای سعی كردند آن انتخابات را مظهر اختلاف وانمود و جنجال سیاسی طبیعی انتخابات را به فتنه تبدیل كنند كه البته ملت در مقابل آن ایستاد و هر وقت هم شبیه آن اتفاق بیفتد ملت در مقابل آن خواهد ایستاد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین سلامت انتخابات را مسئله ای اساسی و مهم دانستند و افزودند: در همه دولتها از جمله در شرایط كنونی فرض ما بر این بوده است كه مسئولان با وجدان الهی وارد می شوند و انتخابات سالم است، البته لازم است مراقبت های گوناگون از جهات مختلف برای سالم بودن انتخابات صورت گیرد.
رهبر انقلاب در پایان تأكید كردند: از خداوند مسألت می كنیم این آزمایش را هم برای ملت ایران مبارك گرداند.
در ابتدای این دیدار سردار سرتیپ نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأكید كرد: مجموعه بسیج پیگیر جدی تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب در زمینه های جهاد علمی، جهاد فرهنگی و سیاسی، جهاد اقتصادی و جنگ نرم است.
همچنین سردار سرتیپ دوم پاسدار "یوسفعلیزاده" فرمانده سپاه خراسان شمالی گفت: 250 هزار بسیجی استان با تشكیل حلقه های تربیتی صالحین، تقویت و توسعه ورزشهای عمومی و بومی، اردوهای جهادی دانشجویی و دانش آموزی و تقویت توان رزمی خود، اهداف شجره طیبه بسیج را دنبال میكنند.


اجرای كشتی چوخه و سرود دستجمعی از دیگر برنامه های این دیدار بود.


به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مد ظله العالی) 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر